środa, 15 lutego 2017

SIŁOWNIA - JAK ĆWICZYĆ NA BIEŻNI

Najlepszym spalaniem kalorii jest jogging. Gdy pogoda nam nie dopisuje warto wybrać się na siłownie. Ja zdecydowanie wolą nawet w słonecznie dni biegać na bieżni. Jest to dużo wygodniejsze dla mnie, ponieważ na bieżni cały czas mam pod kontrolą kalorie, dystans i czas jaki przebiegłam.
Gdy mam ochotę mogę biec pod górkę lub na prostej drodze. Zawsze pod ręką mam butelkę z wodą czy też ręcznik, jak spaceruję mogę włączyć film na telefonie :) wtedy czas szybciej mija. 
Zaczynam od spaceru na 6 i na najwyższym podwyższeniu. Zazwyczaj od 25-35 minut, pózniej zaczynam trening interwałowy. Przez 3 minuty biegam na 13 po czym zwalniam do 6 lub 7 ( jest to czas w którym mogę napić się wody cały czas ćwicząc). Zazwyczaj staram się biegac koło 50 minut, po czym idę na pozostałe maszyny. 
Na dole zdjęcia bieżni na siłowni, na której ćwiczymy.
Uwielbiam biegać i spoglądać przez okno :)



sobota, 11 lutego 2017

SIŁOWNIA CZ 1 #FIT #DZIEWCZYNYTRENUJA #FITGIRLS #WOMEN #BODY - SUPLEMENTY DIETY. JAK SCHUDNĄĆ

SUPLEMENTY DIETY
Są to głównie witaminy jak i również środki przyśpieszające odchudzanie.
Dodam suplementy diety, które stosuje. Każdy przed stosowaniem powinien skonsultować się z osobą, która się zna na nich. Ja akurat dostałam listę suplementów, treningiem i dietą od osoby, która sprzedaje suple i zajmuje się dietami jak i ćwiczeniami na co dzień. Robi rozpiski dla swoich klientów.
Na chwilę obecną jest masa sklepów z suplementami, więc ciężko wybrać coś dla siebie :) Proponuję trochę poczytać w internecie na temat opinii danej marki supli. 


Sugerowana suplementacja:

1. Izolat białka serwatkowego- jako zamiennik posiłków  określonych w diecie.

2.Bcca- 30 przed treningiem i bezpośrednio po treningu.

3.Białko kazeinowe- jako zammiennik posiłków określonych w diecie (tylko przed snem).

4.Kwasy Tłuszczowe Omega 3- jako uzupełnienie nienasyconych kwasów tłuszczowych.

5. Kompleks witamin.

6. Spalacz tłuszczu oraz środek hamujący apetyt (Diet control-Trec-przed głownym posiłkiem).





Spalacz
Bcaa 
Witaminy - dzień/noc
Diet control
Białko zero
Poradnik - redukcja 



piątek, 10 lutego 2017

SKAKANKA

Trening ze skakanką – jak skakać, żeby schudnąć?


Jak schudnąć, skacząc na skakance?

Jeśli dziś znów zjadłaś duże ciastko z kremem i pomyślałaś, że na dietę przechodzisz od jutra, chwyć skakankę! Tylko pół godziny intensywnego skakania pozwoli ci spalić około 300-400 kcal! Ponadto regularne treningi poprawią wygląd twoich łydek, ud, pośladków a także – co ciekawe – ramion. Wprawiając skakankę w ruch, wzmacniasz górne partie ciała, skóra ramion staje się jędrniejsza i wygląda zdrowiej. Już po kilku intensywnych treningach zaczniesz wyglądać smuklej, a twoje nogi będą zachwycać wymodelowanym kształtem.
Ćwiczenia na skakance wpływają na wzrost tętna, poprawę pracy serca i układu krążenia. Dzięki regularnym treningom nie tylko poprawisz swoją kondycję, równowagę i koordynację, lecz także zauważalnie wzmocnisz ciało i wpłyniesz na zwiększenie elastyczności stawów.
Przyspieszysz także przemianę materii, co pozwoli ci zauważyć efekty na wadze. Dodatkowe zalety skakania na skakance to także niski koszt sprzętu, szybkie efekty treningu i możliwość gimnastyki zarówno w domu, jak i na świeżym powietrzu.


Jak często skakać na skakance?

Powszechnie wiadomo, że najważniejsze w treningu są odpowiednie przygotowanie i regularność. Najlepiej skakać codziennie po pół godziny. Na początek możesz zacząć ćwiczyć trzy razy w tygodniu, powoli zwiększając liczbę treningów. Dobre efekty osiągniesz, jeśli ćwiczenia ze skakanką połączysz z treningami siłowymi (wypróbuj na przykład plan treningowy na redukcję tkanki tłuszczowej, który składa się i z ćwiczeń kardio, i siłowych).
Codzienne powtarzanie ćwiczeń przyniesie organizmowi wiele korzyści. Poprawia się nie tylko samopoczucie i kondycja psychiczna, lecz także wydolność oddechowa człowieka. Wzrasta masa mięśniowa, co korzystnie modeluje sylwetkę. Dodatkowo trening pomaga utrzymać smukłą sylwetkę i przyspiesza przemianę materii.
Co jednak zrobić, by trening stał się naszym nawykiem i sprawiał przyjemność, a nie kojarzył się z siódmymi potami wyciskanymi w dusznej siłowni? Zastosuj kilka naszych rad, a już po kilku dniach codzienne ćwiczenia ze skakanką staną się twoim nowym zwyczajem i korzystnie wpłyną na twoją sylwetkę.

5 zasad skutecznego treningu na skakance

1. Właściwy strój. Komfort zapewni ci wygodne, dobrze dopasowane do ciała ubranie. Najlepiej jeśli będzie wykonane z materiału usuwającego nadmiar potu, wydzielanego podczas ćwiczeń. Jeśli planujesz skakać na świeżym powietrzu, pamiętaj o amortyzującym obuwiu!
2. Miejsce treningu. Możesz trenować zarówno w domu, jak i na dworze. Najważniejsze, żeby skakanie odbywało się na podłożu stabilnym, płaskim i względnie miękkim.
3. Techniki skakania. Zachowuj prostą sylwetkę, patrz przed siebie, trzymaj nisko łokcie i nie usztywniaj kolan podczas skoków!
4. Regularność. Pamiętaj, że lepiej ćwiczyć krótko i systematycznie niż raz w tygodniu do utraty tchu!
5. Zmiana stylu sposobem na nudę. Jeśli poczujesz się znudzona, możesz zacząć eksperymentować. Spróbuj wykonać kilka tzw. „ósemek”, skacz do tyłu, lub na jednej nodze. Propozycje ćwiczeń, zależą tylko od ciebie!

5 zasad skutecznego treningu na skakance

1. Właściwy strój. Komfort zapewni ci wygodne, dobrze dopasowane do ciała ubranie. Najlepiej jeśli będzie wykonane z materiału usuwającego nadmiar potu, wydzielanego podczas ćwiczeń. Jeśli planujesz skakać na świeżym powietrzu, pamiętaj o amortyzującym obuwiu!
2. Miejsce treningu. Możesz trenować zarówno w domu, jak i na dworze. Najważniejsze, żeby skakanie odbywało się na podłożu stabilnym, płaskim i względnie miękkim.
3. Techniki skakania. Zachowuj prostą sylwetkę, patrz przed siebie, trzymaj nisko łokcie i nie usztywniaj kolan podczas skoków!
4. Regularność. Pamiętaj, że lepiej ćwiczyć krótko i systematycznie niż raz w tygodniu do utraty tchu!
5. Zmiana stylu sposobem na nudę. Jeśli poczujesz się znudzona, możesz zacząć eksperymentować. Spróbuj wykonać kilka tzw. „ósemek”, skacz do tyłu, lub na jednej nodze. Propozycje ćwiczeń, zależą tylko od ciebie!

Jaką skakankę kupić?

Skakanki są dostępne w każdym sklepie sportowym, jeśli jednak planujesz systematyczne ćwiczenia, musisz zwrócić uwagę na to, by sprzęt, na którym będziesz je wykonywać, był dobrze dopasowany.
Jedynym kryterium dobrania skakanki jest zwrócenie uwagi na jej długość. Kiedy staniesz na jej środku, długość uchwytów powinna sięgać niewiele ponad wysokość twoich pach. Za długą skakankę można skrócić, wiążąc supełki na jej końcach, za krótką powinno się wymienić. Dodatkowo warto dobrać odpowiednią wagę skakanki, najlepsze są sprzęty lekkie, wykonane ze sztucznego tworzywa.
Jeśli pilnie śledzisz nowe trendy, z pewnością zainteresują cię także skakanki z licznikami, pozwalające sprawdzić czas skakania i liczbę spalonych kalorii. Dodatkowe możliwości na pewno korzystnie wpłyną na zwiększenie motywacji do treningu!

Kto nie powinien trenować ze skakanką?

Wydawałoby się, że skakanie na skakance tak popularne wśród dzieci nie powinno mieć przeciwwskazań. Ten rodzaj aktywności nie jest jednak polecany osobom z dużą nadwagą i otyłością. Może także pogłębić problemy ze stawami. Specjaliści odradzają go także cierpiącym na niewydolność sercową i kłopoty z krążeniem. Jeśli jednak do nich nie należysz, już dziś rozpocznij przygodę ze skakanką i wymodeluj swoje ciało! A może po regularnym treningu będziesz w stanie pobić światowy rekord skoków na skakance, który wynosi 136 powtórzeń w ciągu 15 sekund.



PODEJMUJESZ WYZWANIE?





środa, 1 lutego 2017

ZDROWE PRZEPISY NA KOKTAJLE BIAŁKOWE

Koktajle proteinowe przygotowuje się w minutę, a dostarczają siły i energii na pół dnia. Potrzebujesz dużo mocy, bo ciężko trenujesz? Mamy coś specjalnie dla Ciebie! Sprawdź 10 przepisów na mięśnie w szklance.
Słowo „białko” pochodzi od greckiego „protos” i oznacza „pierwszy”. Izolaty proteinowe rozpoczęły swą karierę od konkursów strongmenów i kulturystów i były wtedy obrzydliwą papką w kolorze starego wielbłąda. Teraz są obowiązkowym wyposażeniem każdego barku szanującej się siłowni, a ich smaki i sposób podawania ogranicza tylko wyobraźnia.
Jedno jednak, na szczęście, się nie zmieniło – ich skuteczność. Preparaty białkowe połączone z treningiem są najlepszym sposobem na spalenie tkanki tłuszczowej, wzmocnienie całego organizmu i budowanie mięśni. Więcej naprawdę trudno wymagać od jednej szklanki dziennie. Przed lub po treningu. Przejdź na kolejną stronę – znajdziesz tam 10 przepisów na szejki.

szejkfot. Johanna Parkin
1. Koktajl białkowy "Obudzony tygrys"
Jednak porcja: 507 kcal | 5,3 g tł. nasyc. | 21,4 g białko | 13,2 g cukier | 1 minuta
  • 1 saszetka zielonej herbaty,
  • 3 łyżki wrzątku,
  • 1 łyżeczka miodu,
  • 200 ml wody lub mleka migdałowego,
  • 1 miarka czekoladowego izolatu białka sojowego,
  • 3 orzechy brazylijskie,
  • garstka łuskanych pestek słonecznika,
  • garstka łuskanych pestek dyni.
Zaparz we wrzątku saszetkę herbaty, wyrzuć ją i rozpuść w naparze miód. Przelej do blendera, dodaj resztę składników i zmiksuj do gładkości.
Samo dobro: Przeciwzapalne działanie dobrych kwasów tłuszczowych w orzechach zostało udowodnione. Nie masz brazylijskich? Weź włoskie – mają nawet więcej omega-3.



szejk, białkofot. Johanna Parkin
2. Koktajl białkowy "Big Ben"
Jednak porcja: 851 kcal | 13,8 g tł. nasyc.| 37,1 g białko| 34,4 g cukier | 1 minuta
  • 4 jeżyny,
  • 8 borówek,
  • 6 malin,
  • 1 banan,
  • 1 szklanki płatków owsianych,
  • 1 łyżka białka z konopi,
  • 400 ml mleka migdałowego,
  • 3 łyżki jogurtu greckiego,
  • 1 łyżka siemienia lnianego,
  • 1 łyżeczka oleju kokosowego.
Zwróć uwagę na ilość kalorii i nie wypijaj pięciu dziennie. Potraktuj to jako osobne, pełne danie. A teraz blender i gotowe.
Samo dobro: Gwiazdą tego szejka jest siemię lniane, mające więcej białka niż jajko. Nie przepadasz zsiemieniem? Zastąp je, łatwiej trawionymi, nasionami chia


szejk, białkofot. Johanna Parkin
3. Koktajl białkowy "Kalifornikejszyn"
Jednak porcja: 282 kcal | 0 g tł. nasyc. | 32,1 g białko| 21,3 g cukier | 1 minuta
  • 1 banan,
  • garść jagód,
  • 1 miarka waniliowego białka serwatkowego,
  • 160 ml wody kokosowej,
  • 1 łyżeczka macy,
  • 4 kostki lodu.
Obowiązkowa pozycja w menu kalifornijskich, luksusowych siłowni powala prostotą i skutecznością. Najpierw wrzuć lód, na niego resztę składników i 1 minuta do gładkości.
Samo dobro: Kapitalny po ciężkim treningu – woda kokosowa doskonale nawadnia, a peruwiańskie cudo, maca, dodaje energii, wzmacnia kości i chroni mięśnie przed bólem.



szejk, białkofot. Johanna Parkin
4. Koktajl białkowy "Fistach"
Jednak porcja: 372 kcal | 1,7 g tł. nasyc. | 36,5 g białko| 22 g cukier | 1 minuta
  • 230 ml mleka migdałowego,
  • garść mrożonych truskawek,
  • garść mrożonych jagód,
  • 1 łyżka masła orzechowego,
  • 1 miarka waniliowego białka serwatkowego,
  • kilka kostek lodu.
Nie ma co lać wody. Wrzuć do czaszy lód, potem resztę, miksuj minutę, przelej do szklanki i indżoj.
Samo dobro: W rzeczywistości – i tu może być zdziwko – orzechy ziemne, fistaszki, arachidowe, czy jak je nazwiemy, nie są orzechami, lecz warzywami z rodziny bobowatych. Podobnie jak soczewica czy ciecierzyca. I mają 7 g białka w jednej łyżce.
szejk, białkofot. Johanna Parkin
5. Koktajl białkowy "Orzechowa sonata"
Jednak porcja: 290 kcal | 1,5 g tł. nasyc. | 28,3 g białko| 9,5 g cukier | 1 minuta
  • 25 g czekoladowego białka serwatkowego,
  • 15 g orzechów nerkowca,
  • 200 ml mleka z orzechów laskowych Ecomil,
  • 3 g listków mięty.
Ten proteinowy szejk podniesie Twój trening na jeszcze wyższy poziom. Wystarczy tylko zmiksować wszystkie składniki i przecedzić przed przelaniem do szklanki.
Samo dobro: Jeżeli lubisz dawać sobie wycisk na treningu, ten szejk jest dla Ciebie. Orzechy laskowe pełne są manganu i miedzi, które ułatwiają wchłanianie żelaza – niezbędnego dla energii, mocnych kości i siły.



szejk, białkofot. Johanna Parkin
6. Koktajl białkowy "Czerwony październik"
Jednak porcja: 380 kcal | 0,3 g tł. nasyc. | 30,8 g białko | 36 g cukier | 1 minuta
  • 1 miarka czekoladowego izolatu białka sojowego,
  • 1 burak, ugotowany, obrany, posiekany,
  • 1/2 szklanki malin,
  • 1/2 zamrożonego banana,
  • garść szpinaku,
  • 200 ml mleka migdałowego.
Zanim wrzucisz wszystko do blendera, posiekaj twardsze składniki. Chyba, że masz blender o mocy kombajnu.
Samo dobro: Poczciwy burak jest, jak mało co, napakowany antyoksydantami i tlenkiem azotu, które zapewniają transport tlenu do mięśni. Jak znalazł do wypicia 2 godziny przed siłownią.
szejk, białkofot. Johanna Parkin
7. Koktajl białkowy "Zielony lunch"
Jednak porcja: 328 kcal | 1,4 g tł. nasyc. | 19,1 g białko| 24,2 g cukier | 1 minuta
  • 50 g rukwi wodnej,
  • 1/4 awokado,
  • 1/2 jabłka,
  • 1 łyżeczka kurkumy,
  • 2 cm imbiru,
  • 1/2 banana,
  • 30 g białka z konopii,
  • 250 ml wody kokosowej.
Wiesz, co robić – do blendera i na gładko. Imbir, rzecz jasna, zetrzyj na tarce lub drobno posiekaj. Jeżeli szejk będzie zbyt gęsty, dolej wody kokosowej i jeszcze raz włącz maszynę.
Samo dobro: Dzięki mieszance białka, tłuszczów i złożonych węglowodanów dostajemy pełny, zbilansowany posiłek. Idealny na lekki lunch.



szejk, białkofot. Johanna Parkin
8. Koktajl białkowy "Energizer"
Jednak porcja: 198 kcal | 0,3 g tł. nasyc. | 4,1 g białko| 39,2 g cukier | 1 minuta
  • 1 miarka czekoladowego izolatu białka sojowego,
  • sok z 1 buraka,
  • 2 jabłka,
  • 1 marchew,
  • 2 cm imbiru,
  • 1 cytryna,
  • garść szpinaku.
Wymieszaj izolat z sokiem z buraków, zetrzyj lub drobniutko posiekaj imbir, posiekaj obraną marchew i jabłka (ze skórką) bez gniazd nasiennych, wyciśnij sok z cytryny i miksuj wszystko przez minutę.
Samo dobro: Przygotuj i wypij 2 h przed treningiem – skrobia z warzyw doładuje Cię energią, a wegański izolat jest wyjątkowo lekkostrawny i pozwala szybko wchłonąć wszystko, co dobrego posiada.


szejk, białkofot. Johanna Parkin
9. Koktajl białkowy "Amerykański żigolo"
Jednak porcja: 152 kcal | 0,2 g tł. nasyc. | 19 g białko| 15,1 g cukier | 1 minuta
  • 1 zamrożony banan,
  • 300 ml wody kokosowej,
  • chlust soku ananasowego,
  • kilka kostek lodu,
  • 1 miarka izolatu białka z groszku.
Była już Kalifornia, pora na Nowy Jork. Pełno w nim – w szejku, nie w Nowym Jorku, no, bardzo proszę – elektrolitów, będących świetnym paliwem i zapobiegających skurczom mięśni.
Samo dobro: Ananasy słyną z bromeliny – enzymu sprzyjającego diecie, ale przede wszystkim zwiększającego przyswajalność białek przez nasz organizm. A im więcej wyciągniemy z naszego szejka, tym lepiej dla naszych mięśni.



szejk, białkofot. Johanna Parkin
10. Koktajl białkowy "Hipster"
Jednak porcja: 291 kcal | 0,1 g tł. nasyc. | 29,3 g białko | 16,6 g cukier | 1 minuta
  • 4 kostki lodu,
  • 3/4 szklanki wody,
  • 1 miarka białka serwatkowego o smaku cynamonowym,
  • 1/2 łyżeczki imbiru w proszku,
  • 1/4 łyżeczki cynamonu,
  • 1 łyżka melasy,
  • 4 plastry gotowanej dyni, purée,
  • 1/2 łyżeczki posiekanej laski wanilii.
Kombinacja może nieco zaskakiwać, ale jest przemyślana przez speców od sportowego żywienia. Zmiksuj wszystko.
Samo dobro: Bogata w witaminy A i B dynia jest świetnym posiłkiem po treningu. Bez względu na rodzaj użytego izolatu, współpracuje z nim przy odbudowie tkanki mięśniowej.
źródłohttp://www.womenshealth.pl/odzywianie/Swietna-10-zdrowe-przepisy-na-koktajle-bialkowe,6281,11

Na dole są nasze drinki, zdecydowanie szybsze i dużo prostrze w przygotowaniu:

 #mieta

 #kiwi 

#banan

#maraska

 #zielona 

#pychota

#yoummy

 #owoce

#zdrowo

#ambitnie 

#kolorowo

 #jablko 

#banan

#jogurt

#pomarańcza 

#kiwi

 #winogrona


#coctail 

#goodfood 

#jarmuż 

#banan

#rukola

 #salatarzymska

 #marchew

#szpinak

 #greendrink

 #smoothie

#healthyfood

 #foodporn 

#forma 

#norma

#od #dzisiaj #zdrowojem 👊💪🚵✔